„Sztuka w akcji” w Okrąglaku 2013-10-26 , aktualności , integracja międzypokoleniowa , współpraca międzynarodowa - młodziez w działaniu , archiwum aktualności - 2013

24 października w Zamojskim Centrum Wolontariatu gościli młodzi artyści z Gruzji, Łotwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Polski, którzy przyjechali do naszego kraju w ramach programu „Młodzież w działaniu” .

Pasjonaci sztuk plastycznych, muzyki i literatury, w międzynarodowym gronie zrealizowali projekt: „Sound, Word and Brush - Art in Action” („Dźwięk, słowo i pędzel - sztuka w akcji”). Jednym z działań projektu było stworzenie impresji artystycznej inspirowanej literaturą ich narodów. Wyszedł oryginalny spektakl, który zaprezentowali na scenie Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak”. Jedna z odsłon spektaklu nosiła tytuł „Wieża Babel” w której artyści popisywali się recytacją w ojczystych językach. Było dużo muzyki, a nawet kuglarskie sztuczki. Po spektaklu, goście i widzowie, znaleźli czas na integrację, rozmowy i wymianę wrażeń.

Ten emanujący wspaniałą, pozytywną energią spektakl i cała wizyta były oryginalnym prezentem dla podopiecznych Zamojskiego Centrum Wolontariatu: seniorów i osób niepełnosprawnych oraz wolontariuszy, od działu międzynarodowego zaprzyjaźnionej Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina.