Uczestnicy projektu „First you crawl then walk then run” w Lublinie 2014-01-26 , aktualności , współpraca międzynarodowa - młodziez w działaniu , archiwum aktualności - 2014

Zgodnie z harmonogramem uczestnicy projektu w niedzielę, 26 stycznia odwiedzili stolicę województwa, a tam – Pracownię Rozwoju Kompetencji Kadr Kultury i Fundację „Teatrikon”. Wizyty studyjne w tych miejscach nie były zaplanowane przypadkowo. Organizatorzy chcieli pokazać jak w Polsce angażuje się wolontariuszy przy organizowaniu dużych, masowych imprez i wydarzeń kulturalnych, a te instytucje mają w tym wieloletnie doświadczenie. W Fundacji „Teatrikon” goście mieli też okazję porozmawiać z Hiszpanem i Czechem którzy są w Lublinie w ramach EVS (wolontariat europejski).

W geście solidarności z Ukrainą.

W przeddzień wyjazdu, koordynator projektu poinformował uczestników, że w Lublinie organizowany jest charytatywny festiwal pod nazwą „Lubelski EuroMajdan Kultury”. Po wysłuchaniu wykładu na temat  sytuacji na Ukrainie większość podjęła decyzję, że...muszą tam być. Po wizytach studyjnych, „uzbrojeni” w transparent udali się pod Centrum Kultury. Zamanifestowali swoją obecność i złożyli podpisy pod petycją: „Wolność demonstracji na Ukrainie”. Udział w tej – pozaprogramowej – imprezie niewątpliwie zwiększył świadomość  młodych Europejczyków na temat skomplikowanej sytuacji politycznej i społecznej u naszych wschodnich sąsiadów.

Organizatorzy wyjazdu spełnili jeszcze jedną prośbę gości, którzy mimo fatalnej pogody chcieli zobaczyć Muzeum Martyrologii na Majdanku.