„Zbieracze wspomnień” w Norymberdze 2014-11-20 , aktualności , inne działania projektowe , współpraca międzynarodowa - inne , archiwum aktualności - 2014

Dziewięcioro uczestników warsztatów prowadzonych przez Krystynę Rybińską-Smyk ( 8 uczniów z II LO i 1 z Gimnazjum Nr 4) wyjechało 17 listopada do Norymbergi. Spotkają się tam z rówieśnikami z Niemiec i Izraela w ramach projektu „Zapomniane historie – zapomniani ludzie”. Autorem projektu jest Peter Zinke, który do jego realizacji zaprosił - oprócz uczestników z Zamościa - młodzież z Durer-Gymnasium w Norymberdze i młodzież z Youth Village Kfar Silver w Hof Ashkelon. Młodzi ludzie wymienią sie doświadczeniami dotyczącymi przeprowadzania rozmów z żyjącymi świadkami historii. Efektem spotkania będą też wywiady z mieszkającymi w Norymberdze ofiarami nazizmu. Kolejny etap projektu odbędzie się w Zamościu (luty 2015 r.), a podsumowanie w Ashkelon (marzec 2015 r.)

Projekt finansuje Fundacja „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość.” (EVZ) i Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (Jugendverk)