Nauka aktywnego obywatelstwa przez gry symulacyjne – kurs treningowy dofinansowany 2014-12-20 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2014

„Educating Active Citizenship through Simulation Games” to kurs szkoleniowy w ramach Akcji 1 sektora ‘Młodzież’, który przygotowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami z innych krajów Unii Europejskiej. Nasza propozycja została zaakceptowana przez Agencję Narodową programu Erasmus+.

Oznacza to, że w maju 2015 roku po raz kolejny w Zamościu będziemy mięli przyjemność reklamować metody edukacji pozaformalnej w pracy z młodzieżą. Projekt prowadzony będzie przez doświadczonych trenerów z Polski, Węgier i Ukrainy.

Przypominamy tematykę naszego projektu:
Gry i ćwiczenia symulacyjne to świetne narzędzia do wzmacniania aktywnego obywatelstwa wśród młodzieży. Powstały one w oparciu o uczenie się przez doświadczenie i pomagają uczestnikom w zdobywaniu cennej wiedzy. Metody te mogą być stosowane w różnych celach edukacyjnych. Uczestnicy naszego kursu szkoleniowego dowiedzą się jak stosować te metody, jak zaadoptować je do różnych prowadzonych przez siebie działań, oraz jak rozwijać je dla swoich potrzeb. Uczestnikami są pracownicy młodzieżowi i liderzy pracujący z młodzieżą wykluczoną społecznie. Działanie przygotowaliśmy z naszymi partnerami z Francji, Grecji, Węgier, Włoch, Litwy, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

Erasmus Plus - Logo