Wolontariuszki EVS – obowiązki i praca 2015-10-18 , aktualności , współpraca międzynarodowa - evs , archiwum aktualności - 2015

Wolontariuszki pracują na rzecz organizacji goszczącej, czyli Zamojskiego Centrum Wolontariatu i maja tu szerokie pole do popisu. Do ich zadań należy: uczestnictwo w aktywnościach organizowanych dla seniorów, w zajęciach dla młodzieży i dzieci, współorganizacja eventów i akcji wolontariackich, prowadzenie bloga, prezentacje na temat programu Erasmus + i swojej kultury w Klubach Wolontariusza w zamojskich szkołach. Ponadto wolontariuszki organizują wymiany językowe z zamojską młodzieżą w tzn. “Language Coffee”, “Tandemie Językowym” oraz “Pogotowiu Językowym”.

Podstawą działań podejmowanych w ramach tego projektu jest edukacja pozaformalna. Wolontariuszki zdobywają kompetencje i umiejętności, wpływające na ich rozwój osobisty i zawodowy przez: działanie, doświadczenia, wymianę poglądów z młodymi ludźmi z Polski. Wolontariuszki z Hiszpanii i Bułgarii każdego dnia poznają lepiej naszą polską kulturą, obyczaje, historię, kuchnię oraz trudny polski język. Jak same przyznają, bardzo podoba im się Zamość i czują przychylność mieszkańców. Mają nadzieję na wiele pozytywnych doświadczeń w ciągu najbliższych miesięcy.

Link do bloga.