Po projekcie w rumuńskim Busteni. 2015-11-01 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2015

W drugiej połowie października przedstawiciele ZCW ponownie gościli u jednego z rumuńskich partnerów, organizacji “Oden”. Tematem wymiany młodzieży, odbywającej się w górskim miasteczku Busteni, były kompetencje kluczowe i ich znaczenie w rozwoju młodego człowieka.

Projekt został przygotowany z myślą o młodych ludziach, by zwiększyć szanse ich zatrudnienia w sytuacji kryzysu ekonomicznego panującego w Europie. 45 osób z Chorwacji, Cypru, Włoch, Łotwy, Litwy, Hiszpanii, Polski i Rumunii brało udział w działaniach nastawionych na zdobycie wiedzy przydatnej w poszukiwaniu pracy. Tematy realizowanych warsztatów dotyczyły min: rozmowy o pracę, zdolności językowych, pracy w grupie, symulacji tworzenia firmy.

Zajęcia oparte były na metodach edukacji pozaformalnej, a ich efektem będzie blog, przewodnik z opisem zajęć i publikacja DVD. W czasie wolnym od zajęć grupa miała okazję zwiedzić malownicze, górzyste miasta Rumunii: Brasov, Bran, Sinaia i bawić się w trakcie wieczorów prezentacji kultur i tradycji. Każda organizacja miała też okazję zaprezentować swoje działania.

Polscy uczestnicy pokazali projekty i codzienną pracę Zamojskiego Centrum Wolontariatu. W tej wymianie młodzieży ZCW reprezentowali: Andrzej Smyk (lider grupy), Magdalena Jarząb, Monika Czapiewska, Kamila Korzeniewska i Katarzyna Witczak.

Organizator “Oden” Association (Rumunia)
Grant:Erasmus+, Akcja Kluczowa 1
Data: 11-20.10.2015
Miejsce: Busteni, Rumunia

Erasmus Plus - Logo