Spotkania seniorów

Działania Za­moj­skie­go Cen­trum Wo­lon­ta­ria­tu w ra­mach pro­jek­tu: „Wciąż potrzebni. Modelowy, partnerski system wsparcia mieszkańców Zamojszczyzny i Kolonii poszkodowanych przez III Rzeszę”

  • Świetlica Dziennego Wsparcia,
  • Spotkania okolicznościowe,
  • Spotkania z zamojskimi twórcami,
  • Wyjścia do kina, na wernisaże i koncerty.

Relacja z wycieczki 2018-05-29

Wycieczka do Przeworska, Rzeszowa, Sieniawy i Leżajska odbyła się w dniach 24 – 25 maja.
czytaj dalej

Odprawa przed wycieczką 2018-05-18

Program wycieczki: Przeworsk – Rzeszów – Sieniawa -Leżajsk, 24 – 25 maja.
czytaj dalej

Planujemy wycieczkę 2018-05-08

W ramach projektu finansowanego przez EVZ mamy możliwość zorganizowania  2 wyjazdowych wycieczek
czytaj dalej

Ruch to zdrowie 2018-04-27

Dwa razy w tygodniu seniorzy z Senioralnej Stacji Socjalnej mają możliwość poprawienia swojej fizycznej kondycji.
czytaj dalej

Poprawiamy pamięć seniorów 2018-04-25

O czterech sposobach na poprawienie pamięci dyskutowali seniorzy podczas swoich wtorkowych zajęć.

czytaj dalej

“Szept zesłańców” po raz drugi 2018-04-18

   Losy kolejnych Sybiraków były tematem spotkania w naszej “Kawiarni opowieści”
czytaj dalej

Dedykacja dla wolontariuszy 2018-04-10

Tym, którzy opiekują sie seniorami w szpitalu i ich domach prywatnych.
czytaj dalej

Seminarium o seniorach 2018-03-16

,,Potrzeby i potencjał osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które przeżyły II wojnę światową” - to tytuł seminarium zorganizowanego przez Zamojskie Centrum Wolontariatu.
czytaj dalej

Celebrujemy wydarzenia 2018-02-16

“Tłusty czwartek”, “Walentynki”, “Ostatki” - wszystkie te wydarzenia były obchodzone w naszej Stacji.
czytaj dalej

Informacja dla seniorów 2018-02-10

Organizacja zajęć w Senioralnej Stacji Socjalnej
czytaj dalej

Noworoczny podwieczorek z ,,Herodami” 2018-01-17

Widowisko „Herody”, poczęstunek i wspólna zabawa – to główne atrakcje spotkania seniorów z Senioralnej Stacji Socjalnej i Klubu Seniora „Złoty wiek”.
czytaj dalej

Spotkanie zamojskich seniorów 2017-07-18

Seniorzy z trzech zamojskich placówek zorganizowali wspólne spotkanie kulinarne. Inicjatorem spotkania był koordynator z Senior Wigor, który zaprosił podopiecznych Senioralnej Stacji Socjalnej i Magicznego Ogrodu. Seniorzy wspólnie przygotowywali, a później degustowali wegetariańską pizzę i placki z cukinii. Było wesoło, miło i ... smacznie.

czytaj dalej

Zaproszenie do kina. 2017-07-06

Zapraszamy do wspólnego obejrzenia najnowszego filmu Juliusza Machulskiego pt. “Volta”. Osoby chętne mogą zapisywać się na listę w biurze naszej Stacji Socjalnej. Seans został już zarezerwowany na wtorek 11 lipca o godzinie 13.15. Zbiórka w holu Centrum Kultury Filmowej pół godziny przed seansem.

czytaj dalej

Seniorzy Leśmianowi 2017-06-12

Wiosenna wizyta w “Szkole życia” zmotywowała seniorów do włączenia się w obchody Roku Bolesława Leśmiana. Efektem stał się kolejny, wielopokoleniowy spektakl na który złożyły się: montaż słowno – muzyczny pt. “Łąka” i inscenizacja ballady “Dusiołek”.

czytaj dalej

Wizyta studyjna seniorów z Lublina 2017-06-01

31 maja naszą Senioralną Stację Socjalną odwiedzili seniorzy z Lublina. Tę wizytę studyjną zorganizowała Fundacja Rozwoju i Aktywności Społecznej “Przyjaźń” w ramach realizowanego aktualnie projektu pt. “SKO – Senioralny Klub Obywatelski II” finansowanego z Rządowego Programu ASOS. Celem tego projektu jest wzmocnienie idei społeczeństwa obywatelskiego wśród 40 osób w wieku 60+.

czytaj dalej

Walentynki 2017-02-16

14 lutego walentynkowa poczta dotarła także do Senioralnej Stacji Socjalnej. Romantyczne kartki otrzymali wszyscy uczestnicy. Był też odpowiedni nastrój, muzyka i poezja, o co zadbali opiekunowie projektu. Wprawdzie nie wszyscy akceptują to “amerykańskie święto”, ale przecież miłości i życzliwości nigdy za wiele...

czytaj dalej

Radosny Tłusty Czwartek 2017-02-13

Słodycze i wesołe piosenki zdominowały spotkanie seniorów, które odbyło się w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Wszystko za sprawą tradycji, która wręcz nakazuje stworzenie radosnej atmosfery oraz objadanie się pączkami, faworkami i innymi tłustymi łakociami. Seniorzy degustowali więc ciasta z różnych cukierni, a także te robione własnoręcznie przez niektóre panie. O „strawę duchową” zadbał Tadeusz Flor, który prowokował do słuchania muzyki, śpiewu i tańca.

czytaj dalej

Cztery pokolenia na scenie Osiedlowego Domu Kultury “Okrąglak” 2017-01-15

12 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne dla podopiecznych Senioralnej Stacji Socjalnej, wolontariuszy i sympatyków. Niewątpliwą atrakcją imprezy była świąteczna, bożonarodzeniowa inscenizacja w której wystąpili nestorzy i seniorzy z naszej Stacji oraz dzieci i młodzież z kół teatralnych działających przy “Okrąglaku”.

czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie noworoczne 2017-01-06

12 stycznia, o godzinie 16.00, w sali widowiskowej Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” odbędzie się integracyjne spotkanie noworoczne dla seniorów, wolontariuszy i osób zaangażowanych w realizację zadań Senioralnej Stacji Socjalnej. W programie: powitanie, poczęstunek i specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl, którego motywem przewodnim będzie Boże Narodzenie.

czytaj dalej

“Andrzejki” w Senioralnej Stacji Socjalnej 2016-11-30

Andrzejki w Senioralnej Stacji Socjalnej - 01 Wróżby, przepowiednie i tradycyjne zabawy zdominowały spotkanie seniorów, które odbyło się w ostatni dzień listopada. W programie znalazły się: lanie wosku, przepowiadanie przyszłości z losów, fusów, kart, a także wykład i opowieści o andrzejkowych zwyczajach w różnych regionach Polski. W spotkaniu uczestniczyli też wolontariusze, którzy przygotowali większość atrakcji.

czytaj dalej

Wolontariusze EVS opowiadali o swoich krajach 2016-09-27

Dwa spotkania w Senioralnej Stacji Socjalnej “zagospodarowali” zagraniczni wolontariusze Alberto i Sergio. Opowiadali o swoich krajach, regionach i miastach. Alberto – o Włoszech, Sycylii i rodzinnym mieście – Ragusa, a Sergio – o Hiszpanii, regionie Murcia i mieście Mula.

czytaj dalej

Jesienny spacer po zamojskim parku 2016-09-16

Jesienny spacer po zamojskim parku Piękna pogoda sprowokowała seniorów do spaceru po zamojskim parku. Okazało się, że nie wszyscy widzieli to miejsce po rewitalizacji.Zachwyt wzbudziły odnowione schody, mostki, oczyszczony i zagospodarowany staw z fontannami i pięknie zaprojektowane klomby. Spacer zakończył się “wspólną herbatką” w staromiejskiej kawiarni.

czytaj dalej

Zaproszenie do kina 2016-09-05

Zamojskie Centrum Wolontariatu organizuje dla swoich podopiecznych dnia 9 września o godzinie 12.30 wyjście do kina na film “Smoleńsk”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny, meilowy lub osobisty do dnia 8 września.

czytaj dalej

Seniorzy na Festiwalu Kultury Japońskiej 2016-08-11

“Letni powiew Japonii” - to hasło imprezy, w której wzięli udział uczestnicy Senioralnej Stacji Socjalnej.

Mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Japończykami, wysłuchać informacji na temat japońskich kulinariów, nauczyć się posługiwać pałeczkami i degustować shushi.

czytaj dalej

Wizyta w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy 2016-08-09

Kolejną wakacyjną atrakcją przygotowaną dla seniorów była wizyta w fabryczce produkującej karmelki i lizaki, gdzie cały proces produkcji odbywa się na oczach klienta. Wszystkie produkty są tu robione ręcznie z naturalnych składników. Seniorzy wysłuchali wykładu na temat VII-wiecznej receptury, obejrzeli pokaz, a na zakończenie każdy mógł własnoręcznie zrobić kolorowego lizaka. Wizyta w manufakturze dostarczyła wszystkim wiele radości i na pewno poprawiła samopoczucie.

czytaj dalej

Wakacje w Senioralnej Stacji Socjalnej 2016-06-24

Bardzo ciekawie prezentuje się program wakacyjnych spotkań dla seniorów, podopiecznych naszej Senioralnej Stacji Socjalnej.

Oprócz planowych zajęć oraz wycieczki do Kazimierza Dolnego i Lublina, będą jeszcze: wyjście do kina, do ZOO, nad zamojski zalew i dwa spacery po Starym Mieście z przewodnikiem.

czytaj dalej

Spacerowali z przewodnikiem po Zamościu 2016-06-12

Seniorzy z “zielonej świetlicy” postanowili obejrzeć odrestaurowane w ubiegłym roku miejsca. Zwiedzili Arsenał, Prochownię, obeszli fortyfikacje i trasę turystyczną związaną z “bojową” historią Zamościa. Była to ich własna inicjatywa, a przewodnik okazał się kolegą jednej z naszych podopiecznych.

czytaj dalej

Zmarła nasza najstarsza beneficjentka 2016-05-12

11 maja pochowaliśmy na zamojskim Cmentarzu Komunalnym Panią Reginę Kwiatkowską, naszą najstarszą 103 – letnią beneficjentkę, uczestniczkę wielu działan skierowanych do seniorów. A jeszcze nie tak dawno, 15 września ubiegłego roku obchodziliśmy hucznie jej urodziny i nic nie zapowiadało, że nas na zawsze opuści.

czytaj dalej

Warsztat zdobienia pisanek 2016-03-16

Malowanie farbkami, oklejanie sznurkiem, cekinami, kolorowym papierem i koronkami – to techniki robienia pisanek z którymi zapoznali się seniorzy podczas zajęć plastycznych.

czytaj dalej

Reminiscencje wiosenne. 2016-03-10

Reminiscencje wiosenne Kolejnym, artystycznym przedsięwzięciem przygotowywanym przez seniorów jest montaż słowno – muzyczny o wiośnie. Autorski scenariusz opracowała Janina Lachowska, a muzykę – Tadeusz Flor.

czytaj dalej

,,Ostatki” u seniorów 2016-02-13

Premierowym występem Teatru Lalek Żyworękich zakończyli karnawał uczestnicy Senioralnej Stacji Socjalnej.Tradycyjne, przygotowane przez seniorów i wolontariuszy “ostatki” odbyły się we wtorek, 09 lutego. Był poczęstunek, tańce i zabawy w okolicznościowych maskach, oraz – rzecz najważniejsza - premierowy występ Senioralnego Teatru Lalek Żyworękich.

czytaj dalej

Zaproszenie na OSTATKI 2016-02-07

9 lutego, we wtorek w naszej Senioralnej Stacji Socjalnej odbędą się OSTATKI.

W programie: uroczyste otwarcie imprezy, premierowy spektakl teatru lalek żyworękich pt. PRZYGODY KRÓLA JEGOMOŚCIA”, miłe rozmowy przy słodkościach, kawie i herbatce, tańce. Seniorów zainteresowanych wspólnym spędzeniem czasu – zapraszamy. Zaczynamy o godzinie 11.00.

czytaj dalej

Tłusty czwartek 2016-02-05

Paczki i faworki z zamojskich cukierni zdominowały czwartkowe menu w naszej Stacji Socjalnej. A to wszystko za sprawą tradycji: 4 luty był bowiem w tym roku ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem.

czytaj dalej

Seniorzy przygotowują przedstawienie 2016-01-25

Już od września zespół uzdolnionych artystycznie seniorów pracuje nad sztuką pt.“Przygody króla jegomościa”.

Będzie to oryginalne przedstawienie teatru lalek żyworękich, ktorymi seniorzy animują i użyczają im głosu. Reżyserką całości i autorką scenariusza opartego na motywach wiersza Jana Brzechwy, jest pani Janina Lachowska. Oprawą muzyczną spektaklu zajmuje się pan Tadeusz Flor. Inna grupa seniorów pod okiem Marzeny Miśkiewicz przygotowuje rekwizyty i scenografię. W związku z tym, że premiera odbędzie się 9 lutego, w “ostatki” wykonują dla gości karnawałowe maski.We wszystkich działaniach uczestniczą i pomagają wolontariusze: Igi, Fany, Ania i Bruno.

czytaj dalej

Zajęcia w pracowni plastycznej 2016-01-16

W ramach Senioralnej Stacji Socjalnej działa pracownia plastyczna. Jedną z form aktywności seniorów jest szycie oraz robótki ręczne. Zajęcia cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza wtedy, gdy robią wspólnie coś ciekawego, oryginalnego. Efektem ostatnich zajęć były poduchy w kształcie kur.

czytaj dalej

Rytmika dla seniorów 2015-11-27

Rytmika - to nowa propozycja zajęć dla seniorów i – jak się okazało - “strzał w dziesiątkę”. Seniorzy bardzo chętnie korzystają z tej formy aktywności, zwłaszcza, że jest dostosowana do ich wieku i możliwości. Seniorzy gimnastykują się i wykonują ćwiczenia z kijami, piłkami, taśmami oraz z wykorzystaniem dysku sensorycznego. Sprzęt do ćwiczeń został zakupiony z funduszy projektowych EVZ. Zajęcia 2 razy w tygodniu prowadzi dyplomowana rehabilitantka, Pani Anna Kitka.

czytaj dalej

Seniorzy na benefisie zamojskiego artysty – malarza. 2015-11-20

Benefis Stanisława Pasiecznego, zamojskiego artysty-malarza zgromadził wielu miłośników jego twórczości. Wśród nich byli podopieczni ZCW. Uroczystość została zorganizowana w związku z 50 – leciem pracy twórczej tego “pastelisty zakochanego w Zamościu i odtwarzającego jego oblicze w swoisty, niepowtarzalny sposób”.

czytaj dalej

Seniorów – obcowanie z teatrem współczesnym 2015-10-16

14 października uczestnicy Senioralnej Stacji Socjalnej wybrali się do Zamojskiego Domu Kultury na sztukę “Tata ma kota (albo poczytaj mi tato)” wystawioną przez Scenę Prapremier InVitro z Lublina. Spektakl, który obejrzeli dotyczył problemu rozpadających się małżeństw i dzieci, do których- po rozwodzie - ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Spektakl wzbudził różne emocje, o których seniorzy rozmawiali podczas zajęć kulturoterapii. Podobała się na pewno gra aktorów, a zwłaszcza Przemysława Sadowskiego, którego często widują w telewizyjnych serialach.

czytaj dalej

“Sto lat, to za mało...” Urodziny Pani Reginy Kwiatkowskiej 2015-09-18

103 urodziny najstarszej mieszkanki Zamościa i podopiecznej Zamojskiego Centrum Wolontariatu Zarząd i seniorzy świętowali 15 września. Były kwiaty, laurka, tort ze świecami i dużo miłych życzeń.

czytaj dalej

Wakacje w świetlicy dla seniorów 2015-07-20

Nie ma przerwy wakacyjnej w świetlicy dla seniorów. Jej organizatorzy starają się, tak jak w innych miesiącach, zapewnić podopiecznym wsparcie, a także dodatkowe atrakcje. Frekwencja na spotkaniach dopisuje, mimo pogodowych anomalii.

czytaj dalej

Wspólnie powitali Nowy Rok 2015-01-10

8 stycznia w restauracji „Aspirant” odbyło się tradycyjne, szóste już spotkanie noworoczne seniorów, wolontariuszy i koordynatorów projektu „Wciąż potrzebni”. W spotkaniu uczestniczyli stali bywalcy świetlicy dziennego wsparcia oraz inni podopieczni Zamojskiego Centrum Wolontariatu.

czytaj dalej

Seniorzy na filmie “Bogowie” 2014-10-30

Milion polskich widzów obejrzało ten film, a w tym seniorzy, podopieczni ZCW. Warto było obejrzeć obraz o o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi, zwłaszcza, że wszyscy doskonale pamiętają rok 1985 i wiadomość o udanym przeszczepie serca. Film sprowokował też dyskusję na temat moralnych aspektów  transplantologii, która zdominowała czwartkowe zajęcia w świetlicy dziennego wsparcia.

Odetchnęli pełną piersią 2014-09-23

Odetchnęli pełną piersią (2014-09-23) Ogromną niespodzianką dla stałych bywalców Świetlicy Dziennego Wsparcia było wspólne wyjście do jaskinii solnej. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej seniorzy mogli  odpocząć, “ukoić nerwy” i pooddychać zdrowym powietrzem. Z dobrodziejstw jaskinii skorzystało 10 osób, bo tyle może wejść jednorazowo. Kolejne wyjście, dla następnej grupy – wkrótce.

Świetlica Dziennego Wsparcia czynna w czasie wakacji! 2014-06-15

Organizatorzy Świetlicy Dziennego Wsparcia nie przewidują przerwy wakacyjnej. Spotkania będą się odbywały tradycyjnie we wtorki i czwartki. Oprócz zajęć manualnych, biblioterapii i muzykoterapii przewidziane są także spacery, wizyta w zamojskiej galerii, bibliotece, udział w imprezie plenerowej, a także wspólne wyjście do kina i jaskini solnej. Dodatkową atrakcją są zajęcia językowe „Zabawa słowem”, które rozwijają pamięć i wpływają na kreatywność seniorów.

Wiosenne spotkanie integracyjne 2014-05-01

Zgodnie z kalendarzem projektowych imprez odbyło się okolicznościowe, wiosenne spotkanie integracyjne dla seniorów i wolontariuszy. Takie spotkania gromadzą sporą liczbę beneficjentów, ponieważ są okazją do rozmów, wspomnień, miłego spędzenia czasu przy muzyce, poezji  i  - zwykle – wykwintnym poczęstunku.

czytaj dalej

„Tłusty czwartek” w świetlicy dla seniorów 2014-02-28

„Tłusty czwartek” w świetlicy dla seniorów-02„Tłusty czwartek” jest dniem szczególnym, bo rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest ostatnim czwartkiem przed wielkim, czterdziestodniowym postem. W Polsce oraz katolickiej części Niemiec w tym dniu dozwolone jest bezkarne objadanie się tłustym mięsiwem i kalorycznymi, smażonymi ciastami.

czytaj dalej

Walentynki u seniorów 2014-02-16

Walentynki u seniorów - 1 Uroczyste przyjęcie, romantyczna muzyka, miłosna poezja i walentynkowa poczta - to atrakcje, które zastali seniorzy w swojej świetlicy, w wigilię Dnia Zakochanych. Radość towarzysząca niespodziance była dowodem na to, że wszyscy akceptują to „amerykańskie święto”, bo – jak stwierdzili – miłości nigdy za wiele.

czytaj dalej

Noworoczny wieczór 2014-01-14

50 osób przyszło w poniedziałek,13 stycznia do „Okrąglaka”, gdzie  odbyło się tradycyjne, piąte już  noworoczne spotkanie koordynatorów i wolontariuszy z beneficjentami projektu opieki nad ofiarami nazizmu. Był pięknie nakryty stół, wspomnienia, rozmowy, poezja i muzyka. Spotkanie uatrakcyjnił spektakl przygotowany przez młodych artystów z Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej.

czytaj dalej

Świąteczne spotkanie seniorów 2013-12-29

Świąteczne spotkanie seniorów 2013-12-29 - 01 Dużo radości sprawiło seniorom i wolontariuszom świąteczne spotkanie przy choince. Były życzenia, wspólne kolędowanie i degustacja tradycyjnych potraw. Wszyscy cieszyli się z obecności Pani Reginy Kwiatkowskiej, najstarszej bywalczyni świetlicy dziennego wsparcia, która w grudniu ukończyła 101 lat. Następne okolicznościowe spotkanie zostało zaplanowane na 13 stycznia 2014 roku.

czytaj dalej

Patriotyczne śpiewanie w „Okrąglaku” 2013-11-14

Patriotyczne śpiewanie w „Okrąglaku” 01 Na zaproszenie Klubu Seniora „Pogodna Jesień” bywalcy świetlicy dziennego wsparcia uczestniczyli w wieczornicy upamiętniającej 11 listopada - Święto Niepodległości. Jest to cykliczna impreza, której główną atrakcją jest wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Jednym z organizatorów spotkania był pan Tadeusz Flor, który prowadzi w świetlicy zajęcia z muzykoterapii.

czytaj dalej

Wizyta w Centrum „Synagoga” 2013-10-29

Wizyta w synagodze - 03 „Społeczność, której nie ma. Śladami zamojskich Żydów” - to temat wykładu na który zostali zaproszeni seniorzy i wolontariusze do Centrum „Synagoga”, gdzie od 2011 roku działa Multimedialne Muzeum Historii Żydów Zamościa i Okolic.

czytaj dalej

Seniorzy na promocji książki Mariana Karczmarczyka 2013-10-01

Seniorzy na promocji książki Mariana Karczmarczyka Oprócz zajęć w świetlicy dziennego wsparcia i atrakcji proponowanych w ramach projektu seniorzy, podopieczni Centrum Wolontariatu, uczestniczą często w innych, kulturalnych przedsięwzięciach. W sobotę, 29 września wzięli udział w promocji nowej książki pana Mariana Karczmarczyka – zamojskiego satyryka, fraszkopisarza i aforysty.
czytaj dalej

Uczcili pamięć ofiar wojny 2013-09-03

W niedzielę, 1 września, w 74 rocznicę napaści Niemiec na Polskę Zamość uczcił pamięć ofiar wojny. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą w Katedrze, następnie uczestnicy udali się – jak co roku – na Rotundę. W uroczystości uczestniczyli  weterani i kombatanci, podopieczni ZCW, którym towarzyszyli wolontariusze.

Świętowali Dzień Wojska Polskiego 2013-08-21

14 sierpnia na Rynku Wielkim żołnierze z Garnizonu Zamość oraz weterani i kombatanci świętowali Dzień Wojska Polskiego. Wśród nich była grupa podopiecznych Zamojskiego Centrum Wolontariatu, którzy po ceremoniale z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wystawę „Od Grunwaldu po Krasnobród” prezentującą prace Stanisława Bodesa malarza batalisty z Hrubieszowa, który przez ponad czterdzieści lat namalował kilkaset obrazów sławiących  polski oręż. Rycerzom, husarom, ułanom i żołnierzom poświęcił całą swoją twórczość. Uroczystości zakończyła msza w Zamojskiej Katedrze.

czytaj dalej

Lato w świetlicy dla seniorów. 2013-07-20

Nie ma wakacji w świetlicy dziennego wsparcia. Na wtorkowe i czwartkowe spotkania przychodzą stali bywalcy, a i nowych wciąż przybywa. Dla osób samotnych jest to jedyna atrakcja i pretekst do wyjścia z domu. Największym zainteresowaniem seniorów cieszą się wszelkiego rodzaju robótki manualne, wspólne śpiewanie, oglądanie filmów, czytanie poezji i... zwykłe „Polaków rozmowy”.

Wizyta gości ze Schwaebisch Hall 2013-07-16

Wizyta gości ze Schwaebisch Hall - 01 W dniach od 9 do 12 lipca w Zamościu gościła 14-osobowa delegacja mieszkańców z partnerskiego miasta Schwaebisch Hall. W składzie delegacji byli przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz policji. 11 lipca goście zostali zaproszeni do Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” , gdzie mieli okazję zapoznać się z działalnością Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych oraz Zamojskiego Centrum Wolontariatu.

czytaj dalej

Dla seniorów - wiosenne nuty i słowa 2013-05-07

Dla seniorów - wiosenne nuty i słowa - 01 Zamojscy poeci Maria i Rajmund Duławscy oraz muzyk Jerzy Burda byli gośćmi kolejnej, wiosennej Kawiarni Spotkań, która odbyła się w stylowych wnętrzach Corner Pub przy ulicy Żeromskiego.

czytaj dalej

Seniorzy na „Układzie zamkniętym” 2013-04-24

Seniorzy na „Układzie zamkniętym” (2013-04-24) - 2 Dzięki działaniom projektowym seniorzy, w większości bywalcy Świetlicy Dziennego Wsparcia, mogli wspólnie obejrzeć najnowszy polski film pt. „Układ zamknięty”. Grupowe wyjścia do kina i dyskusje po projekcjach cieszą się dużym powodzeniem.

czytaj dalej

Poświąteczna Kawiarnia Spotkań 2013-04-15

Poświąteczna Kawiarnia Spotkań (2013-04-07) - 3 W sobotę, 7 kwietnia w „Okrąglaku” odbyło się poświąteczne, okolicznościowe spotkanie dla seniorów w którym wzięło udział 45 osób. Mieli okazję do wspomnień, rozmów i wspólnego śpiewania. Imprezę uatrakcyjnił Pan Marian Karczmarczyk, który zaprezentował swoje fraszki i humoreski o wiośnie i minionych świętach. Kolejna impreza – za miesiąc.

czytaj dalej

Świetlica dziennego wsparcia dla seniorów 2013-01-20

Świetlica dziennego wsparcia dla seniorów - 1 Już szósty miesiąc działa w „Okrąglaku” Świetlica Dziennego Wsparcia dla Seniorów. Jest to jedyna w mieście taka placówka, gdzie seniorzy 2 razy w tygodniu, przed południem mogą miło spędzić czas przy kawie, herbacie, słodyczach, w towarzystwie swoim, wolontariuszy i ciekawych gości.

czytaj dalej

Świąteczno–noworoczne spotkanie seniorów 2013-01-07

Świąteczno–noworoczne spotkanie seniorów (2012.12.28) - 1 Świąteczno–noworoczne spotkanie seniorów z wolontariuszami odbyło się 28 grudnia. Przy pięknie zastawionym stole goście rozmawiali o bożonarodzeniowej tradycji i śpiewali kolędy.

czytaj dalej

Atrakcje dla seniorów i wolontariuszy 2012-10-21

Atrakcje dla seniorów i wolontariuszy (2012-10-21) - 1 Spotkanie z muzykiem, liderem zespołu „Oni” Piotrem Szymańskim w restauracji „Verona” (01.10.2012 r.), spotkanie z dyrygentką chóru „Rezonans” Alicją Saturską w restauracji „Corner Pub” (15.10.2012 r.), wyjście do kina na film „Bitwa pod Wiedniem” (18.10.2012 r.), wykład lekarza Łukasza Szczepańskiego na temat suplementów i zdrowego odżywiania (11.10.2012 r.), wspólne obejrzenie sztuki „Smok Wawelski” wystawionej przez dziecięcą grupę teatralną z „Okrąglaka” - to formy aktywizacji seniorów, które – poza świetlicą dziennego wsparcia – przygotowały koordynatorki swoim podopiecznym. Imprezy zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniami ArtAvanti i Drukarnia Wyobraźni cieszyły się zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja i zadowolenie uczestników. Seniorzy uczestniczyli też w wizycie studyjnej z którą do Zamojskiego Centrum Wolontariatu przyjechali 9 października młodzi ludzie z Litwy, Rosji i Ukrainy.

czytaj dalej

W „Okrąglaku” ruszyła świetlica dziennego wsparcia 2012-08-29

W „Okrąglaku” ruszyła świetlica dziennego wsparcia (2012-08-29) - 5 We wtorki i czwartki, w godzinach od 10.00 do 13.00 w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” (ul. S.Wyszyńskiego 28A, tel. (84) 6273775) seniorzy, podopieczni Zamojskiego Centrum Wolontariatu, mogą korzystać ze świetlicy dziennego wsparcia.

czytaj dalej