Konferencje

Działania Zamojskiego Centrum Wolontariatu w ramach projektu: „Wciąż potrzebni. Modelowy, partnerski system wsparcia mieszkańców Zamojszczyzny i Kolonii poszkodowanych przez III Rzeszę” .

  • Polsko – niemieckie konferencje organizowane przez ZCW w Zamościu.
  • Konferencje w Berlinie i Warszawie organizowane przez EVZ.

Seminarium finalizujące polsko-niemiecki projekt opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę. 2018-10-19

Trwający 10 lat projekt finansowany przez berlińska fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”- dobiega końca.

czytaj dalej

Oferta służby zdrowia dla seniorów poszkodowanych przez III Rzeszę 2018-09-21

„Możliwości służby zdrowia a potrzeby seniorów, którzy przeżyli II wojnę światową” - to temat seminarium zorganizowanego przez Zamojskie Centrum Wolontariatu.
czytaj dalej

Z seniorami o seniorach 2018-03-22

Zapowiadane wcześniej seminarium odbyło się we wtorek, 20 marca.
czytaj dalej

Międzynarodowa konferencja 2017-09-06

„Formy i metody wsparcia osób poszkodowanych przez narodowy socjalizm na lokalnej, krajowej i międzynarodowej płaszczyźnie” - to tytuł konferencji, która odbędzie się 12 września. Konferencja finalizuje czwarty już etap projektu realizowanego przez Zamojskie Centrum wolontariatu, a finansowanego przez niemiecka fundację „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”

czytaj dalej

Seminarium EVZ w Warszawie 2014-09-28

Seminarium EVZ w Warszawie (2014-09-28) Krystyna Rybińska-Smyk i Ewa Szczepańska wzięły udział w seminarium dla  koordynatorów projektów dofinansowywanych przez Fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”, które odbyło się w dniach 23 -24 września w Warszawie. Tytuł seminarium:”Wsparcie dla ofiar narodowego socjalizmu w Polsce – szanse i wyzwania”.

czytaj dalej

Seminarium specjalistyczne w Warszawie 2013-03-04

W związku z realizowanym przez Zamojskie Centrum Wolontariatu od 4 lat projektem opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę Ewa Szczepańska i Krystyna Rybińska-Smyk zostały zaproszone na 3-dniowe specjalistyczne seminarium pt. „Ofiary narodowego socjalizmu w Polsce – jak żyją dziś?” zorganizowane przez Fundacja „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość.” (Stiftung EVZ) z Berlina.

czytaj dalej

Perspektywy humanitarnego zaangażowania Fundacji EVZ w Polsce 2012-09-15

Perspektywy humanitarnego zaangażowania Fundacji EVZ w Polsce (2012-09-15) - 1 To tytuł konferencji zorganizowanej przez niemiecką Fundację „Pamięć.Odpowiedzialność.Przyszłość”, której głównym celem było uzyskanie odpowiedzi na pytania: Jakie grupy ofiar nazizmu żyją jeszcze w Polsce? Jak wygląda ich sytuacja materialna? Kto oferuje dzisiaj im pomoc? Gdzie można stwierdzić deficyt? Jakie pomysły są konieczne, aby organizacje pozarządowe mogły tym deficytom zapobiegać?

czytaj dalej

Relacja z konferencji podsumowującej 3-letni projekt opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę mieszkańcami Zamojszczyzny 2012-06-06

Konferencja podsumowująca 3-letni projekt opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę mieszkańcami Zamojszczyzny - 23 „Modelowy, partnerski system wsparcia mieszkańców Zamojszczyzny i Kolonii poszkodowanych przez III Rzeszę” - to tytuł konferencji, która odbyła się 31 maja w ODK „Okrąglak”. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, prezesi organizacji kombatanckich, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, beneficjenci projektu i wolontariusze. Przyjechali też partnerzy Zamojskiego Centrum: Jost Rebentisch i Michael Teupen z Kolonii oraz Jakub Deka z Fundacji Polsko – Niemieckie „Pojednanie”.

czytaj dalej